Еңбекке баулу | Мектеп: | |||||
Күні:. | Оқытушының аты-жөні: | |||||
Сынып: 2 сабақ 8 | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||
Бөлім: | Шығармашылық идеяларды білу және тану | |||||
Сабақтың тақырыбы: | Құстарға жемсалғыш жасаймыз | |||||
Сабақта меңгерілетін оқу мақсаттары | 2.2.1.1 қарапайым әдіс-тәсілдерді пайдаланып,материалдарды жинау, сұрыптау, қолдануға дайындау; 2.2.1.2 сәндік-қолданбалы өнер элементтерібар бұйымдарды орындау тәсілдерінталдау. | |||||
Сабақтың мақсаты: | Қарапайымәдіс-тәсілдерді пайдаланып,материалдардыжинайды, сұрыптайды,қолдануға дайындайды. | |||||
Құндылықтарды дарыту |
| |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтың әрекеті | Оқушылардың әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Басталуы 2 минут Бағалау жүйесімен таныстыру 3 минут Қайталау сұрақтары 5 минут | Сабақта атмосфералық қатынасорнатау қалыптастыру. Амансың ба? Алтын күн, Амансың ба ? Көк аспан. Амансыңба достарым , Сендерді көрсем қуанам. – Балалар біз бір- біріміздің қолымыздан ұстап, алақан жылуы арқылы, жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! «Бағбан» әдісі (сабақтың өн бойындағы бағалау жүйесі) Жеміс ағашына алма жинау арқылы бағаланады. 5 оқушы әр кезең соңында жеміс ағашындағы өз бұтағына алма жапсырып отырады. Жақсы жауап берген не тапсырманы жақсы орындаған балаға қызыл алма, орташа жауап берген оқушыға көк алма беріледі. Қалыптастырушы бағалау 3 тапсырма бойынша 3 қызыл алма жинаған балаға 10 ұпай, 2 қызыл, 1 көк алма жинаған оқушыға 9 ұпай, 1 қызыл, 2 көк алма жинаған балаға 8 ұпай, 3 көк алма жинаған балаға 7 ұпай беріледі. Өткен сабағымызды еске аламыз.
арқылы, сұрақтарға жауап беру арқылы адасқан әріптерді сәйкестендіріп «маше» сөзін табады.
Оригами (жапонша – “бүктелген қағаз”) – ежелден келе жатқан қағаздан әр түрлі пішіндер жасау өнері. Бұл қолөнер түрі қағаздың алғашқы отаны, қағаздың алғаш шыққан жері- Қытай мемлекетінен бастау алады. 3. Папье маше жасауға керекті құрал-жабдықтар? (қағаздар немесе газет;су;ұн;өзіңе ұнаған кез келген ыдыс (шәйнек, кесе),қайшы.).
Қобдиша, ыдыстар, паннолар, сәнді бұйымдар т.б. Сонымен, балалар, біз сұрақтарға жауап беру арқылы маше сөзін құрастырдық. Француз тілінен аударғанда езілген, үгілген деген мағына береді екен. Өткен сабақта біз езілген қағаз арқылы бірнеше бұйым жасадық. Жасаған бұйымдарымызды ортаға қояйық. Дискриптор:
Жақсы жауап берген және тапсырманы жақсы орындаған балаға қызыл алма, орташа жауап берген оқушыға көк алма беріледі. | Оқушылар амандасып , бір-біріне сәттілік тілейді. Оқушылар бағалау әдісімен танысады. Ойлану арқылы оқушылар қайталау сұрақтарына жауап береді. Оқушылар жеміс ағашындағы өз бұтағына алма жапсырып отырады. | Қалыптастырушы бағалау: Бірін –бірі бағалау. | Суретті қағаздар, алма суреттері Суреттер жиынтығы. https://infourok.ru/magazin-materialov?utm_source=infourok&utm_medium=redirec |
Бейнебаян 3 минут Ортасы Шығармашылық жұмыс 15 минут Бекіту 5 минут Көрме 4 минут Бағалау кезеңі 5 минут | «Миға шабуыл» әдісі Суреттегі қағаздан жасалған қандай бұйым? Танымдық бейнебаян ұсынылады. Құстарға жемсалғыш жасаймыз (шығармалық жұмысқа кіріспе) 2. Шығармашылық жұмыс (жеке жұмыс) Жануарлардың өз тіршілігі үшін пайдалы бейімділіктері өте көп. Бәрін айтып танысу қиын. Қарағай, шырша бүрлерінің қатты қабыршағын шағып, дәнін алу үшін қураған ағаш діңін ұңғып, ұя жасау үшін өткір тұмсық қажет қой. Қауіпсіздік ережесін сақтау
Өз бетінше жұмыс Жем салатын қорап жасау Дескриптор: 1.Табиғи материалдар таңдайды. 2.Жеке шығармашылық жұмыс жасайды. Жақсы жауап берген не тапсырманы жақсы орындаған балаға қызыл алма, орташа жауап берген оқушыға көк алма беріледі. 3. Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі «Тосынсый» әдісі (сабақты бекіту) Қорапшадан дөңгелекшелер алып, ондағы сұрақтарға жауап береміз. Сыртқы бетінде қандай сурет тұрса, сондай сыйлық аламыз. - Қандай құс түрлерін білесіңдер? - Жемсалғыштарды қандай мақсатта пайдаланамыз? -Жемсалғыштарды неден жасауға болады? -Біздің мекенде қыстайтын қандай құстар? - Құстарды қоректендіретін жем түрлерін ата? Дискриптор: Сұрақтарға жауап береді. Жақсы жауап берген не тапсырманы жақсы орындаған балаға қызыл алма, орташа жауап берген оқушыға көк алма беріледі. «Галерея» әдісі арқылы көрме жасау Дескриптор: Оқушылардың жасаған жұмыстарынан көрме жасайды, қорғайды. Бағалау кезеңі Қызыл алма көп жинаған оқушыларды марапаттау. | Танымдық бейнебаянмен танысады. Оқушылар қауіпсідік ережесімен танысады. Қажетті материалдар таңдап, жеке шығармашылық жұмыс жасайды Оқушылар жеміс ағашындағы өз бұтағына алма жапсырып отырады. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылар жеміс ағашындағы өз бұтағына алма жапсырып отырады. «Галерея» әдісі арқылы көрме жасайды. Оқушылар алма жапсыру арқылы өз бағаларын шығарады. Жеңімпаз оқушыларды марапаттайды. | Дискриптор Қарапайымәдіс-тәсілдерді пайдаланып,материалдардыжинайды, сұрыптайды,қолдануға дайындайды. | АКТ қолдану Мұғалім- оқушы https://bilimland.kz Құрал- жабдығын қадағалау т.б. ҚЕ. қайшы мен желіммен. Ұжымдық, ынтымақтастықта жұмыс жасауға үйренеді. | ||
Аяқталуы 3 минут | Өз сабағыңызды талдау үшін осы әдісті пайдаланыңыз. Көңіл-күй смайликтерін жабыстыру. | Көңіл-күй смайликтерін жабыстырады. | Оқушылардың айтқан жауаптарына пікір қалдыру. |